Отже, постараємося Вам пояснити і вказати на найбільш важливі відмінності двох популярних систем управління контентом.
У кожної CMS є сильні й слабкі сторони. Joomla та WordPress – це відмінні системи у своєму сегменті, і необхідно правильно їх експлуатувати.
Для кожної CMS Ви будете бачити оцінки по блоках, а в кінці – загальну оцінку.
CMS-системи будуть оцінюватися за 2-бальною шкалою, де 2 – висока оцінка.
Доопрацювання та редагування сайту:
WordPress: Ринок фрілансу, менш дорогий, швидше за все, завдяки більш широкому поширенню даної системи та більш високій конкуренції. (2)
Joomla: Більш дорогий ринок. Якщо Вам потрібно буде знайти фрілансера, який повинен буде внести будь-які доповнення, доведеться платити більше. (1)
Ринок шаблонів
WordPress: Велика кількість безкоштовних якісних шаблонів, які можна використовувати в якості бази. Шаблони, які продаються, зазвичай, є занадто дорогими, але, при великому бажанні, можна знайти їх безкоштовно на різного роду warez-сайтах. (1)
Joomla: Дуже багато класних платних шаблонів, які продаються на різних сайтах. Безкоштовні ж шаблони виглядають трохи застарілими. На сайтах із продажу шаблонів ціни на шаблони для Joomla, зазвичай, є нижчими, аніж для WordPress, але ненабагато. (2)
Управління шаблонами
WordPress: Сильна сторона. Коли шаблон зроблений із використанням адміністративних опцій, керувати ним дуже легко. (2)
Joomla: Слабка сторона. При наявності безлічі шаблонів необхідно вносити зміни в код через адміністраторську панель. (1)
Система управління контентом
WordPress: Для того, щоб використовувати цю систему в якості CMS, Вам непотрібно знати PHP. Якщо Ви – кінцевий користувач, то зрозуміти всі опції та зробити їх аналогічними, як і на демо-сервері, – не таке вже й складне завдання. (2)
Joomla: Всього декілька клацань мишкою, і Ви зможете керувати складним сайтом. Якщо Ви купите шаблон, зазвичай із архівованим файлом, разом із SQL-кодом для заливки в БД, то після нехитрих маніпуляцій Ви отримаєте те ж, що й бачили на демо-сервері. (1)
Можливості веб-сайту
WordPress: Сильна сторона. Безліч можливостей, якими легко керувати зі секції модулів адміністраторської панелі. (2)
Joomla: Слабка сторона. Простих можливостей Joomla не так вже й багато. (1)
Хостинг
WordPress: Зазвичай, проблем немає через велику гнучкість скрипта. (2)
Joomla: Можуть виникнути проблеми на деяких хостингах, навіть якщо там вказано, що вони готові для Joomla. (1)
Розмір (FTP)
WordPress: Маленький. (2)
Joomla: Може бути величезним. (1)
Структура папок
WordPress: Сильна сторона. Всього декілька папок для всього движка. (2)
Joomla: Слабка сторона. Структура величезна і складна. І адмінська частина, і користувацька перевантажені папками й файлами для плагінів, компонентів, редакторів, шаблонів і налаштувань. (1)
Контент (вміст)
WordPress: У Вас достатньо опцій. Ви можете додатково знайти шаблони, які пропонують безліч можливостей організації контенту. (2)
Joomla: Доступна велика кількість опцій по відношенню до статей і організації контенту, але для новачків вони спочатку можуть здаватися складними. Кожен елемент меню може мати різне розташування контенту, з колонками чи без них, зі вступними статтями чи без них. Користувач може обирати, які статті відображати на головній сторінці або у спеціальному модулі. (2)
Меню
WordPress: Може містити безліч меню в різних місцях, з різними опціями. (2)
Joomla: Може містити безліч меню в різних місцях, з різними опціями. (2)
Швидкість завантаження
WordPress: Дуже швидкий движок. Навіть при наявності більше 10 активних плагінів. Звичайно, чим більше плагінів, тим нижчою є швидкість завантаження, але в будь-якому випадку швидше, аніж конкуренти. (2)
Запропоновані системи мають сторонні плагіни для управління кешуванням, які можуть суттєво прискорити завантаження. На Joomla немає ідеальних варіантів. У WordPress є декілька непоганих варіантів. (2)
Оновлення
WordPress: Дуже легко. Усім можна керувати безпосередньо з адмінки. Мінусом частих оновлень є поява нових «багів». Слабка сторона. Оновлення самого ядра не викликає проблем, однак після оновлення можуть виникнути проблеми з раніше встановленими плагінами. Все налагодити в такому випадку – не надто просте завдання. (1)
SEO
WordPress: Сильна сторона. WordPress народжений для SEO. (2)
Joomla: Слабка сторона. У користувача є можливість редагування мета тегів, описів і назв. Але у порівнянні з WordPress не витримує конкуренції. Якщо Ви використовуєте різні ecommerce-додатки, Вам необхідно встановити SEO-компоненти, якими не так легко користуватися. (1)
Проведення технічних робіт
WordPress: Є вбудована опція. Буде виконувати подібну функцію після деяких маніпуляцій. Також можна встановити спеціальні шаблони, які будуть повідомляти користувачам про технічні роботи, а також про очікувану дату відкриття. (2)
Joomla: Є вбудована опція для закриття сайту і проведення технічних робіт. При цьому відвідувачі побачать повідомлення про роботи. (1)
Отже, підіб’ємо підсумки:
WordPress – 27
Joomla – 18
Як Ви бачите, переміг WordPress.
Підпишись та будь у тренді!
Підписатися на розсилку наших крутих статей з розділу інфо-центр!